Telefon
WhatsApp
İnstagram
Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama kilolu olmayan ancak vücudun belli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak günümüzde çok kısa sürede gerçekleşen işlemlerden biridir. Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde vücudun belli bölgelerinde yağ birikir.

Bu kadınlarda erkeklere göre çok daha fazladır. Kadınların genellikle kalça ve basenler de yağ birikimi olur. Kadınlarda %30’dan erkeklerde ise % 25’ten fazla yağlanma olduğunda bu sağlık açısından risk taşır. Bu nedenle bölgesel zayıflama yöntemleri olarak bunun bir takım çözümleri bulunmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama denildiğinde belli bölgelerdeki yağ birikimlerini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalardır. Yağlanma kişilerin vücut şeklini bozan görüntüler oluşturur. Estetik operasyon olmadan birçok bölgesel incelme yöntemleri bulunur. Bunlar;

Lipoliz liposuction
Mezoterapi
Karboksiterapi
Ultrashape
Radyo frekans gibi yöntemler bulunmaktadır.
Soğuk Lipoliz
Soğuk lipoliz günümüzde çok sık uygulanan bölgesel incelme yöntemlerinden biridir. Vücudun belli bölgelerinde biriken yağları ortadan kaldırır. İçinde ilaç bulunan ince iğneler vücudun belli bölgelerine enjekte edilir ve bu yağ hücrelerinin erimesine sebep olur.

LiposuctionLiposuction işlemi günümüzde cerrahi veya operasyonsuz gerçekleştirilmektedir. Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağlar vakumla alınarak vücuda şekil verilir. vücudun yağ birikimi olan bölgelerine lokal anestezi uygulayarak ve serumlar enjekte edilerek o bölgedeki yağların çekilmesi sağlanır.

Mezoterapi
Mezoterapi hem bölgesel incelme hem de özellikle kalça ve basen bölgelerinde oluşan selülit tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Deri altına yağ eriten bileşenler verilerek o bölgede dolaşımı sağlama gerçekleştirilir. Çok minik iğnelerle ilaç enjekte edilir ve bu karışım o bölgedeki sıkışan yağ hücrelerini eriterek onları tekrar kullanılabilir hale getirir. Cerrahi liposuction ile aynı işlem değildir.

Karboksiterapi
karboksiterapi karbondioksitin olumlu etkileri kullanılarak geliştirilen bir yöntemdir. Bölgesel incelme için ideal yöntemlerden biridir. Özel bir cihaz yardımıyla saf karbondioksit gazı bölgeye verilerek o bölgedeki dolaşımının sağlanması ve bölgesel metabolizmayı hızlandırmayı hedeflemektedir.

Ultrashape
Ultrashape yöntemi yine bölgesel incelme işlemini içeren yağ hücrelerinin ultrasonik ses dalgalarıyla parçalanmasını sağlayan bir yöntemdir. Ultrason dalgaları yağ birikimi olan bölgedeki hücreleri hedef seçerek etrafındaki dokulara zarar vermeden o bölgedeki yağları yok eder. Çok kısa sürede işlem gerçekleştirilir ve 4 santimetreye kadar bölgesel incelme sağlanır.

Radyo frekans

Bölgesel incelme işleminde kullanılan yöntemlerden biridir. Radyo frekans uygulamasıdır. bu işlemde radyo dalgaları kullanılarak vücudun su molekülleri iyonlarını harekete geçirme hedeflenmektedir. Bunun sonucuna bağlı olarak da bir enerji açığa çıkarak vücut ısınır bu ısı yağları eritir ve bağ dokusunun yenilenmesini sağlar. Ciddi anlamda zayıflama ve incelme sağlarken aynı zamanda o bölgedeki selüloit de yok eder

Bölgesel incelme Diyet Listesi

Bölgesel incelme yaklaşık 1 haftalık düzenli diyet uygulaması ile bölgesel incelme gerçekleştirilir. Bu diyet karın yağları üzerinde özellikle etkili olmaktadır. Aynı zamanda belli oranda kilo vererek hem karın yağlarından kurtulmuş olursunuz hem de genel anlamda kilo verilmiş olur.

Bölgesel Zayıflamak İsteyen Ne Yapmalı?
Öncelikle bölgesel incelme için yapılabilecek birçok şey işlem bulunmaktadır. Spor ve egzersiz yapmak bunların başında gelir. Aynı zamanda bölgesel incelme diyet listesi uygulayarak belli oranda incelme sağlanabilir.

Ancak inatçı bölgesel yağlanma durumunda diyet ve egzersize rağmen cevap alınamamışsa bölgesel incelme tekniklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bunun için uzman bir kişiyle ve deneyimli bir plastik cerrahlar görüşerek hangi yöntemin uygulamasının daha sağlıklı olacağını karar vermek gerekir.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM