Telefon
WhatsApp
İnstagram
Solaryum

Solaryum

Doğal bronzlaşma elbette en iyi olanıdır ancak ülkemizde bu belli süreler içerisinde yapılabilir. Bunun için solaryum yöntemi sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Önceleri yalnızca bayanların kullanım alanıyken artık zamanla erkeklerin de tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir.

Solaryumun Faydaları Nelerdir? Solaryumun Yararları Nelerdir?

Solaryum sadece bronzlaşma dışında bazı cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Ancak bazı kişilerin bronzlaşma sevdası cihazın ününü bu bronzlaştırma yönünde artırmıştır. Solaryum ışığı, Güneş ışığı gibi D vitamini sentezinde de etkilidir. D vitamini ileri yaşlarda görülen kemik erimesi riskini en aza indirir. Bu sayede kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplarda etkilidir.

Tabi D vitamini elde etmek adına solaryuma girmeye gerek yoktur. Yaz boyunca yeterli miktarda ürettiğiniz D vitamini size kışın da yetecektir. Ciltteki akne ve sivilcelerin sebep olduğu izlerin tedavisinde solaryum kullanılmaktadır. Sedef hastalığı ve nörodermit gibi cilt üzerinde görülen hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM